دکتر امیر هوشنگ سپهری

طب سوزنی


طب سوزنی وکمردرد-سیاتیک

سندروم مهره های کمری-کمردرد-سیاتیک
طبق عقاید طب سنتی در این اختلالات یک گرفتگیQi و خون در کانال مثانه و یا در کانال کیسه صفرا می باشد که همراه اختلال پاتوژن های آب و هوا سرما و رطوبت با احساس سرما و دردهای متناوب به وجود می آید.در مواقع دردهای شدید و حاد این بیماری ها تحریک شدید دستی یا سوزن ها و حتی استیمولاسیون الکتریکی بسیار موثر و فوائد درمانی خوبی دارد.

در بیماری های مزمن سندروم مهره های کمری کاراکتری به صورت کمبود انرژی وجود دارد که در کنار زدن سوزن به نقاط مخصوص موکسی باسشن آنها نیز در تسریع بهبودی کمک می کند.دراین نوع اختلالات طب سنتی چین،ضعف و کمبود را در انرژیYang کلیه می داند که به ندرت کمبود درQiوYin نیز ظاهر می شوند.نقاط پیشنهادی در این مورد اخیر جهت موکسی باسشن عبارتند از:

((Sp6-Ki8-Ki7-Ub25-Ub23))در بعضی مواقع در این اختلالات کمبود در انرژی طحال و پانکراس نیز دیده می شود.در مواقعی که اسپاسم شدید در ناحیه عضلات پشت کمر دیده شود،گرفتگی در جریانQiکبد وجود دارد.

انتخاب 3 تا 4 نقطه از نقاطی از ناحیه دردناک در هر دو طرف بدن با تاکید به سوزن زدن در طرف دردناک نقاطSi3 Houxiو Ub62 Shenmai((بعنوان نقطه های کلیدیDu MaiوYang qiao بوده و یک تاثیر برجسته و مخصوص روی ستون فقرات دارند.))دردهای مهره های کمر تا حدود زیادی تسکین می یابند.

در این مورد نقطهUb23 یکی از موثرترین نقاط محلی بوده که ضمنا تاثیر مهمی روی انرژی کمبود کلیه دارد.با موکسی باسشن این نقطه کمبود مزمن سیستماتیک موجود از بین خواهد رفت.با تشخیص اختصاصی طب سنتی از نوع دردهای کمر و سیاتیک نقاط دیگر نیز جهت درمان انتخاب می شود.

باید نوشت که طب سوزنی نقطهHand Poin1 تاثیر بسیار خوبی در تسکین درد مهره های کمری دارد.سوزن زدن و استیمولاسیون شدید در نقاط دورUb40 Weizhongو Ub60 Kunlumدر فرم میانی و نقاطGb39 XuanzhongوGb34 YangLinquan در فرم کناری در درمان بسیار موثر خواهد بود.


آدرس مطب : تهران ، بیمارستان لاله ، شهرک غرب ، فاز پنج ، خیابان سیمای ایران
تلفن : 88571079 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیBook Orderفرآیند تاثیر طب سوزنیطب سوزنی گوش (قسمت اول)طب سوزنی گوش (قسمت دوم)و طب سوزنیWHOآدرس و برنامه هفتگیطب سوزنی و زیباییدرمان با طب سوزنیدرباره طب سوزنیتکنیک ها در طب سوزنی چینینواحی انجام طب سوزنیدرمان با سایر متدهابیوگرافیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانماساژ سنتی چینیسایتهای دیگر